Dnia 22 października po raz pierwszy na naszej Strzelnicy odbyło się uroczyste otwarcie sezonu łowieckiego 2022/2023 zwane powszechnie Hubertusem. Nazwa pochodzi od Świętego Huberta – patrona myśliwych i jeźdźców. Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia był Pan Andrzej Łach – właściciel strzelnicy wraz z Kołem Łowieckim nr 25 „Sokół” Zdziłowice. 

Już od 7 rano zaczęli zjeżdżać na strzelnicę zaproszeni myśliwi (ok. 130 osób w tym 1 kobieta, w myślistwie nazywana „Diana”) po to, aby wspólnie uczestniczyć w polowej Mszy Świętej rozpoczynającej wydarzenie Hubertus 2022. Mszę w intencji myśliwych odprawił ksiądz Grzegorz Majkut. Po nabożeństwie nastąpiło poświęcenie nowej figury Świętego Huberta usytuowanej w samym „sercu” strzelnicy. Następnie gospodarz strzelnicy – Pan Andrzej Łach przywitał wszystkich zgromadzonych i przedstawił planowany harmonogram dnia. Pan Konrad Łukasik – Łowczy Koła Łowieckiego Nr 25 „Sokół” Zdziłowice zaprezentował uczestnikom łowisko, w którym miało odbyć się pierwsze w tym sezonie polowanie zbiorowe, następnie dokonał podziału zgromadzonych myśliwych na dwie grupy. Po czym, po wylosowaniu kart stanowiskowych, uczestnicy polowania udali się w łowisko. Na placu strzelnicy pozostały osoby chętne do spróbowania swoich sił w zawodach strzeleckich na dostępnych osiach.

O ustalonej wcześniej godzinie – 13.00 wszyscy uczestnicy wydarzenia wrócili z polowania, które nie przyniosło efektów w postaci obfitego pokotu. Święty Hubert nie obdarował zwierzem, ale pozwolił wyłonić króla pudlarzy – przypada ono myśliwemu, który oddał najwięcej niecelnych strzałów. Natomiast statuetka króla polowania miłym gestem Pana Andrzeja Łacha trafiła w ręce zarządu Koła Łowieckiego nr 25 „Sokół” Zdziłowice. Nagrodzeni zostali również strzelcy z jednostki strzeleckiej SJS 4101 oraz strzelcy sportowi, którzy mieli swoje zawody na osiach strzelnicy przeznaczonych dla strzelania sportowego.

Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się biesiadę myśliwską z tradycyjnymi daniami z dzikiego zwierza i pieczonym dzikiem. Opowieściom łowieckim nie było końca. Wydarzenie Hubertus 2022 miało przede wszystkim na celu integrację myśliwych, propagowanie łowiectwa, doskonalenia umiejętności strzeleckich oraz krzewienia kultury i tradycji łowieckich.

Categories:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.